Zwroty , reklamacje wymiana

  1. Zgodnie z postanowieniami ustawy o prawach konsumenta w sklepie Dragan Fashion można bez podania przyczyny zwrócić towar w okresie 14 dni od daty odebrania paczki. 

  2. Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Jak wysłać zwrot?

  1. Stan produktu. Upewnij się, że produkty nie zostały pobrudzone lub uszkodzone. Wszelkie uszkodzenia produktów, tj. uszkodzenia mechaniczne, plamy (w tym te od dezodorantu), włosy lub sierść, zapach (zarówno nieprzyjemny, jak i zapach perfum), oderwane lub uszkodzone metki, będą skutkowały pomniejszeniem kwoty zwróconych środków o równowartość pomniejszenia wartości produktu.

  2. Pakowanie. Prosimy o zapakowanie produktów w oryginalne opakowanie lub jeśli folia, w którą była zapakowana odzież podarła się w trakcie przymierzania prosimy o zapakowanie odzieży w zastępcze opakowanie, by produkty nie zostały pobrudzone lub uszkodzone. Postaraj się złożyć produkt w taki sposób by nie został uszkodzony i nadmiernie pognieciony.

  3. Dołącz dokument zwrotu. Do paczki należy dołączyć formularz zwrotu lub inny dokument potwierdzający dane klienta włącznie z numerem konta. Jest to element konieczny by zidentyfikować numer zamówienia i móc dokonać zwrotu środków. Wystarczy wpisać numer zamówienia, imię i nazwisko, swój adres i numer konta. W paczce nie ma paragonu fiskalnego ponieważ nasz sklep korzysta ze zwolnienia z obowiązku ewidencji obrotu za pomocą kasy fiskalnej (podst. prawna: Rozp. Min. Finansów z dnia 26.07.2010r. Dz. U. Nr 138, poz. 930 z późn. zm.). Podczas procesu reklamacji, zwrotu lub wymiany posługuj się numerem zamówienia podanym w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia.

  4. Przyczyna zwrotu. Nie jest konieczne podawanie przyczyny zwrotu, będzie nam jednak bardzo miło jeśli dołączysz również informacje o przyczynie zwrotu - pomoże nam to poprawić jakość sprzedawanego przez nas towaru. Jeśli towar reklamujesz koniecznie podaj informacje o przyczynie reklamacji, bez tych informacji reklamacja nie będzie mogła być przyjęta.

  5. Nadaj paczkę. Właściwy adres znajdziesz poniżej. Podaj proszę również numeru telefonu do naszego sklepu +48 730 361 380. Dzięki temu kurierzy będą mogli się z nami łatwo skontaktować, w razie problemów ze znalezieniem naszej firmy. Pamiętaj również, że paczki wysłane za pobraniem nie będą przyjmowane, a zwroty wysłane na inny adres niż podany w instrukcji, nie będą przyjmowane.

Adres do wysyłki zwrotów

Dragan Fashion

ul. Staszica 11/5

48-370 Paczków

Wzory dokumentów

Poniżej znajdują się wzory dokumentów, które należy przesłać na nasz adres, w przypadku chęci zgłoszenia zwrotu lub reklamacji:

Zwroty Zwroty

Reklamacje Reklamacje

Kiedy otrzymam zwrot środków?

Zwroty środków są wysyłane nie później niż 14 dni od daty odbioru przez nas paczki ze zwróconym towarem. W tym czasie weryfikujemy stan produktów oraz przekazujemy dyspozycję zwrotu do działu księgowości. Środki są zwracane na podany polski numer konta bankowego lub w przypadku płatności PayPal transakcją zwrotną z konta PayPal.

Zwrot środków będzie pomniejszony o koszt administracyjno-magazynowe - 16zł 

W przypadku odesłania produktu noszącego ślady użytkowania otrzymasz wiadomość mailową o obniżeniu kwoty końcowej zwrotu. 

Wymiana towaru

Darmowej wymianie podlegają ubrania od 250 zł.

DODATKOWE INFORMACJE O WYMIANIE

- Zamawiamy towar który nas interesuje ( wymiana na kolor, rozmiar)
- Po odebraniu przez nas towaru niezwłocznie zwracamy pieniądze na konto.
- Od kwoty zwrotu zostanie potrącona kwota 16 zł za drugą wysyłkę, gdy towar pierwotny nie będzie większy bądź równy 250zł
- Nie odbieramy przesyłek wysłanych do nas za pobraniem
- Wymiany można dokonać tylko na terenie Polski, w przypadku zamówień zagranicznych wymiana nie jest możliwa.
- Wymiany możesz dokonać w ciągu 14 dni na towar o tej samej lub wyższej cenie.
- Nie można dokonać wymiany na tańszy produkt lub produkty. Do jednego zamówienia przysługuje jedna darmowa wymiana na terenie Polski gdy wartość jest większa bądź równa 250zł.
- Wymieniany towar nie może mieć oderwanych metek oraz zabezpieczeń
- Czas na zwrot liczony jest od dnia odebrania pierwotnego zamówienia. Wymiana nie resetuje tego czasu ;)